نهمین در بهشت

شاعـر بال فرشته را گرفت تـا کوچـه پس کوچـه های زمیـن را به او معرفی کند . شـب کـه هر دو به خانه برگشتند ، روی بال های فرشته قدری خاک بود و روی شانه های شاعر چند تا پر .... فرشته پیش شاعر آمد و گفت : می خواهم عاشق شوم .  شاعر گفت : نه . تو فرشته ای و عشق کار تو نیست . فرشته اصرار کرد واصرار کرد .
شاعر گفت : اما پیش از عاشقی باید عصیان کرد و اگـر چنین کنی از بهشت اخراجت می کنند . آیا آدم و سرنوشت تلخش را فراموش کرده ای ؟
اما فرشته باز هم پافشاری کرد . آن قـدر که شاعر به ناچار نشانی درخـت ممنوعه را به او داد.
فرشته رفت و از میوه آن درخت خورد .اما پرهایش ریخت و پشیمان شد. آ ن گاه پیش خدا رفت و گفت: خدایا مرا ببخش . من به خودم ظلم کرده ام . عصیان کردم و عاشق شدم . آ یا حالا مرا از بهشت بیرون می کنی ؟ 
_ پس تو هم این قصـه را وارونه فهمیدی ! 
 پس تو هـم نمی دانی تنها آن که عصیـان می کند و عاشق می شود، می تواند به بهشت وارد شود ! و آ ن وقـت خدا نهمین در بهشت را باز کرد . فرشته وارد شد و شاعـر را دیـد که آنجـا نشسته است در سوگ هشت بهشت و رنج هبوط !  فرشته حقیقت ماجرا را برایش گفت . اما او باور نکرد. آدم ها هیچ کدام این قصه را باور نمی کنند. تنها آن فرشته است که می داند بهشت واقعی کجاست!

/ 3 نظر / 4 بازدید
اسفندیار فتحی

درود بی تعارف لذت بردم و از اینکه چنین کام مرا شیرین کردی هزار دست مریزاد و ممنونم. عزیز فقط یه کم چشام برای خوندنش مجبور شد ریز شود. به راستی عاشقی و عصیان یکی از مراحل رسیدن به کمال انسانی است. اگر اشتباه نکنم این جمله از شریعتی است: "من عصیان می کنم پس هستم. سبز باشید

گذار معرفت

سلام من عاشق وبلاگت شدم حرف نداره بهت تبریک می گم اما چند تا از لینک ها چرا خالیه ؟ اگه پرشومن کنی بهتره

یگانه

واقعا متنهای جالبی رو گذاشتین من که خیلی لذت بردم ممنون